قاضى برنامه گردشگری استفاده گردشگری

قاضى: برنامه گردشگری استفاده گردشگری برنامه ریزی میراث فرهنگی میراث فرهنگی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی دریاچه ستاره‌باران در تصویر نجومی روز ناسا

عکاسی خوش‌ذوق به سراغ یکی از برکه‌های متعدد در دشت نمک صحرای آتاکاما رفته تا با عکس‌برداری از منظره باشکوه آسمان نیم‌کره جنوبی و بازتاب زیبای آن در آب‌های زلال

دریاچه ستاره‌باران در تصویر نجومی روز ناسا

دریاچه ستاره باران در تصویر نجومی روز ناسا

عبارات مهم : تصویر

عکاسی خوش ذوق به سراغ یکی از برکه های متعدد در دشت نمک صحرای آتاکاما رفته تا با تصویر برداری از منظره باشکوه آسمان نیم کره جنوبی و بازتاب زیبای آن در آب های زلال این برکه، چشم اندازی بدیع خلق کند.

به گزارش خبرآنلاین، صحرای آتاکاما در شیلی، مرتفع ترین صحرای دنیا است و دشت نمک مسطح آن، به قدری صاف است که ماهواره ها جهت تنظیم ابزارهای علمی و حسگرهای خود، سنجش های خود را با شاخصه های ثبت شده است این دشت مقایسه می کنند.

دریاچه ستاره‌باران در تصویر نجومی روز ناسا

کافی است رگباری در این صحرا ببارد و اندکی آب بر سطح دشت روان شود تا نمک زار به آینه ای پهناور بدل شود. همین شاخصه های منحصربه فرد است که عکاسان نجومی حرفه ای را به این منطقه خشک و مرتفع می کشاند و باعث شده است است تا بعضی از بزرگ ترین رصدخانه های زمین روی ارتفاعات این صحرا ساخته شوند.

این نمای پانوراما را «کری-آن هپبورن» با ترکیب ۶ تصویر متفاوت در ساعات آغازین روز ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) گذشته ثبت کرده است و در آن می توانید رگه های غبار میان ستاره ای، ابرهای ستاره ای و سحابی های کهکشان راه شیری را در حال طلوع از افق شرقی (پشت قله های آتش فشانی) ببینید.

عکاسی خوش‌ذوق به سراغ یکی از برکه‌های متعدد در دشت نمک صحرای آتاکاما رفته تا با عکس‌برداری از منظره باشکوه آسمان نیم‌کره جنوبی و بازتاب زیبای آن در آب‌های زلال

سیارات مشتری و مریخ نزدیک به یکدیگر در بخش بالا-چپ تصویر دیده می شوند. این دو سیاره نزدیک به خط دایرة البروج (تصویر صفحه مداری زمین بر کره آسمان) جای گرفته اند و همان طور که می بینید، درون ساختار مه آلود مثلث مانندی واقع شده است اند که از افق در جهت قطر تصویر به سوی گوشه بالا-چپ کشیده شده است هست. این ساختار، نور دایرة البروجی است و به دنبال بازتاب نور آفتاب از گردوغبار پراکنده درون مدار زمین پدیدار می شود. در روزگاران گذشته، این پدیده را «صبح کاذب» یا «فجر کاذب» می نامیدند.

بالاتر از افق و در سمت راست تصویر (جنوب) می توانید ابرهای ماژلانی کوچک و بزرگ را ببینید که قمرهای کهکشانی راه شیری به شمار می روند.

واژه های کلیدی: تصویر | ستاره | بازتاب | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs