قاضى برنامه گردشگری استفاده گردشگری

قاضى: برنامه گردشگری استفاده گردشگری برنامه ریزی میراث فرهنگی میراث فرهنگی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث عکس + سارق حرفه‌ای داخل ماشین دستگیر شد

سارق حرفه‌ای که بعد از بررسی داخل خودروها و شناسایی کیف دستی یا اموال با ارزش دیگری از قبیل گوشی گوشی و لپ تاپ، با تخریب شیشه صندلی عقب ماشین اقدام به دزدی آنها

عکس + سارق حرفه‌ای داخل ماشین دستگیر شد

سارق حرفه ای داخل ماشین دستگیر شد +عکس

عبارات مهم : اداره

سارق حرفه ای که بعد از بررسی داخل خودروها و شناسایی کیف دستی یا اموال با ارزش دیگری از قبیل گوشی گوشی و لپ تاپ، با تخریب شیشه صندلی عقب ماشین اقدام به دزدی آنها می کرد به دام پلیس افتاد.

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، در پی وقوع دزدی های مشابه داخل ماشین در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران که طی آن سارق یا سارقان با تخریب شیشه درِ عقب اقدام به ده ها فقره دزدی در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران کرده بودند، پروندهای خاص در این خصوص در اداره بیستم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ تشکیل شد.

شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان

عکس + سارق حرفه‌ای داخل ماشین دستگیر شد

با بررسی پرونده های مشابه در سطح پایگاه های پلیس آگاهی، تمام پرونده های مشابه (سرقت به شیوه تخریب شیشه درِ عقب خودرو) در اداره بیستم پلیس آگاهی متمرکز شد و تحقیقات از مالباختگان در دستور کار کارآگاهان این اداره قرار گرفت.

در تحقیقات از مالباختگان مشخص شد که در تمامی این دزدی ها، سارق یا سارقین به هیچ عنوان به دنبال دزدی لوازم داخل ماشین از قبیل سیستم ضبط و باند و … نبوده و صرفا آن دسته خودروهایی را که داخل آنها کیف و دیگر اموال باارزش (گوشی گوشی ، نوت بوک و … ) قرار داشته، مورد دزدی قرار داده اند.

سارق حرفه‌ای که بعد از بررسی داخل خودروها و شناسایی کیف دستی یا اموال با ارزش دیگری از قبیل گوشی گوشی و لپ تاپ، با تخریب شیشه صندلی عقب ماشین اقدام به دزدی آنها

شناسایی سارق حرفه ای در داستان یک اخاذی

در ادامه پیگیری به پرونده، مالباخته ای با حضور در اداره بیستم به کارآگاهان عنوان داشت که فردی ناشناس طی تماس تلفنی به او عنوان داشته است که در ازای دریافتی مبلغی حاضر به بازپس فرستادن نوت بوک مسروقه وی است.

بلافاصله کارها پلیسی جهت شناسایی فرد ناشناس در دستور کار کارآگاهان قرار داده شد و با انجام کارها پلیسی، فرد ناشناس در شهرستان اسلامشهر به نام «جابر» (30 ساله) شناسایی شد.

عکس + سارق حرفه‌ای داخل ماشین دستگیر شد

کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 6 پایتخت کشور عزیزمان ایران و اخذ نیابت قضایی، به شهرستان اسلامشهر اعزام و در مورخه 96.2.12 موفق به دستگیری جابر شدند.

«جابر» بعد از دستگیری صراحتا به تلاش جهت اخاذی از صاحب نوت بوک اعتراف و عنوان داشت که نوت بوک مسروقه را از شخصی به نام فرهاد، آن هم به قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی آن (حدودا 500 هزار تومان) خریداری کرده است.

سارق حرفه‌ای که بعد از بررسی داخل خودروها و شناسایی کیف دستی یا اموال با ارزش دیگری از قبیل گوشی گوشی و لپ تاپ، با تخریب شیشه صندلی عقب ماشین اقدام به دزدی آنها

جابر در اظهاراتش ضمن اعتراف صریح به اطلاع داشتن از مسروقه بودن نوت بوک گفت: با بهره گیری از اطلاعات داخل نوت بوک موفق به به دست آوردن مشخصات صاحب نوت بوک و شماره تماس او شده است و تصمیم گرفتم تا به بهانه بازپس فرستادن نوت بوک از صاحب آن پول دریافت کنم.

با معرفی «فرهاد.ک» (36 ساله) از سوی جابر، بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در زمینه دزدی های داخل ماشین که از سال 1389 بارها دستگیر و روانه زندان شده، شناسایی شد.

عکس + سارق حرفه‌ای داخل ماشین دستگیر شد

دستگیری سارق تک رو

بررسی سوابق «فرهاد.ک» نشان داد که او تا کنون هشت مرتبه طی سال| های متفاوت دستگیر و روانه زندان شده است و آخرین سابقه دستگیری او نیز به 1394 باز می گردد که در آن پرونده، بعد از طی مدت وقت کوتاهی از دوران محکومیتش و با تأمین قرار قانونی، از زندان آزاد و برابر دلایل و شواهد به دست آمده، مجددا دزدی های خود را از سر گرفته است.

با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متعدد «فرهاد.ک» و انجام کارها پلیسی، آخر آخرین مخفیگاه وی در شهرستان اسلامشهر شناسایی شد و کارآگاهان اداره بیستم آگاهی با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و ضمن دستگیری متهم، در بازرسی از مخفیگاه وی موفق به کشف مقادیر زیادی از انواع مدارک شناسایی متعلق به افراد و همچنین شرکت های مختلف، کشف ده ها عدد لپ تاپ، دسته چک، اسناد مالکیت زمین، اسناد خودروهای مختلف، اسناد و مدارک مرتبط به اصناف متفاوت و …. شدند که همگی آنها بنا بر اعتراف صریح متهم به شیوه دزدی داخل خودرو، مورد دزدی قرار گرفته بودند.

«فرهاد.ک» افزود: هر باری که تصمیم به دزدی می گرفتم با هوندا 125 [قرمز رنگ] خود از اسلامشهر به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آمدم؛ در محدوده پارک خودروها اقدام به وارسی داخل خودروها می کردم و بعد از شناسایی خودروهایی که کیف دستی یا اموال باارزش دیگری از قبیل گوشی تلفن همراه، نوت بوک و … در آنها قرار داشت، در یک لحظه با تخریب شیشه صندلی عقب ماشین اقدام به دزدی کرده و بعد از پر شدن خورجین موتور به سراغ خریداران اموال مسروقه رفته و آنها را می فروختم.

سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، معاون مبارزه با دزدی وسایط نقلیه ماشین پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: متهم پرونده که اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر دارد، در تحقیقات پلیسی صراحتا به ده ها فقره دزدی داخل ماشین در محدوده های شمالی و مرکزی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به خاص در مناطق امیرآباد، یوسف آباد، ستارخان، شهرک قدس (شهرک غرب)، سعادت آباد، انقلاب، فردوسی، هفتم تیر، سنایی، عباس آباد، مطهری، سیدخندان و … اعتراف نموده؛ ضمن آنکه با دستگیری این سارق حرفه ای شاهد کم کردن چشم گیری در وقوعات دزدی های داخل ماشین در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بوده ایم.

واژه های کلیدی: اداره | ایران | ماشین | پرونده | دستگیری | شناسایی | پلیس آگاهی | دستگیری سارق

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs