قاضى برنامه گردشگری استفاده گردشگری

قاضى: برنامه گردشگری استفاده گردشگری برنامه ریزی میراث فرهنگی میراث فرهنگی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اجرای قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانکی اضطراری است

اجرای قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانک‌های دولتی با تصویب قانون بودجه سنواتی امسال، اضطراری شده است است.

اجرای قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانکی اضطراری است

اجرای قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانکی اضطراری است

عبارات مهم : قانون

اجرای قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانک های دولتی با تصویب قانون بودجه سنواتی امسال، اضطراری شده است است.

به گزارش خبرآنلاین، سال گذشته، دولت تصویب کرد وام بانکهای دولتی، در صورت جریمه داشتن، بخشیده شود. بعد از آن، بانکهای دولتی با ایفای شروط مندرج در بخشنامه، جریمه وامها را صفر در نظر می گیرند.

اجرای قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانکی اضطراری است

پس از گذشت چند ماه، بعضی از مشتریان بانکی می گویند این بخشنامه راجع به آنها اجرا نشده هست. یکی از مخاطبان در این باره در سرویس پرسشها مردم نوشته: با سلام مجلس قانون بخشودگی وامهای زیر 100 میلیون تومان را تصویب کرده بعضی از بانکها مثل کشاورزی و ملی اجرا کرده اند ولی بانک (نام محفوظ) اجرا نمی کند خوب اگر قانون است باتوجه به اینکه همه این بانکها دولتی هستند باید همه آنها اجرا کنند در غیر این صورت خلاف عدالت است.

لازم به توضیح در آخرهای بهمن ماه سال گذشته، بخشنامه بخشودگی جرایم وامهای زیر 100 میلیون تومان از سوی بانک مرکزی به بانک های ملی ایران، بانک صادرات ایران، بانک تجارت، بانک ملت، بانک سپه، بانک توسعه تعاون، بانک صنعت و معدن، بانک توسعه صادرات ایران، بانک رفاه کارگران و بانک کشاورزی ابلاغ شد.

اجرای قانون بخشودگی جرایم تسهیلات بانک‌های دولتی با تصویب قانون بودجه سنواتی امسال، اضطراری شده است است.

شرایطی مانند پرداخت یکجای مانده تسهیلات جهت استفاده از این بخشودگی عنوان شده است بود که در بخشنامه بانک مرکزی به تفصیل بیان شده است هست. در اسفندماه سال گذشته، نمایندگان مجلس موافقت کردند این بخشنامه در سال 96 نیز در قالب بودجه سنواتی امسال، اجرایی و تمدید شود.

لذا در حال حاضر، این بخشودگی، تبدیل به قانون شده است و همه بانکها مکلف به اجرای آن هستند. چنانچه هر یک از شعبات یکی از بانکهای مشمول این قانون که در بخشنامه اخیر بانک مرکزی هم مشخص شده است اند، از اجرای قانون سرپیچی کند، ابتدا باید به سرپرستی آن شعبه (مانند سرپرستی های استانی یا سرپرستی های منطقه ای در تهران) مراجعه و در صورت عدم پاسخگویی، به شکایات بانک مرکزی مراجعه شود. اگر چنانچه باز هم پاسخی از بانک مرکزی که مسئول نظارت بر عملکرد بانکهاست دریافت دریافت نشد، باید در دیوان عدالت اداری یا کمیسیون اصل 90 مجلس اقامه شکایت کرد.

واژه های کلیدی: قانون | مرکزی | تسهیلات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs